Дитяча творчість

Творчість для дітей не просто корисна, а й необхідна, адже розвиває уяву, фантазію, емоційний інтелект, дрібну моторику пальців, необхідну для формування чіткого мовлення.
Малюки нашого садочку разом з вихователями та батьками у постійному пошуку творчих ідей.
Поради для батьків
"ЯК ВИХОВУВАТИ ТВОРЧУ ДИТИНУ"
- Якомога більше спілкуйтеся з дитиною. Щиро й часто висловлюйте своє захоплення її ідеями.Намагайтеся дати описову оцінку досягнень. Заохочуйте похвалою все нове у дитячій творчості, підтримуйте фантазії. Пропонуйте малюкові ділитися з вами асоціаціями, які викликають у нього окремі властивості предметів (легка кулька, червоний м'яч, зелений кубик тощо), разом винаходьте нові іграшки, проводьте досліди тощо. Ставте уточнювальні запитання. Дайте дитині зрозуміти: її життя цікаве вам в усіх проявах та деталях.
- Слухайте дитину і навчайте чути.Залучайте малюка до участі в обговоренні дорослими важливих питань життя родини, групи, дослухайтеся до його міркувань. Переконуйтеся, що дитина правильно розуміє ваші висловлювання.
- Учіть розмірковувати.Часто дорослі поспішають показати малюкові найбільш простий чи оптимальний шлях розв'язання певної проблеми, позбавляючи його тим самим можливості сумніватися, помилятися і вчитися на власних помилках. Важливо спонукати дитину самостійно розв'язувати свої проблеми, вчити розмірковувати.
- Разом пишіть і малюйте.Олівці й папір — найпростіше і найдоступніше приладдядля спільної творчості.Почніть з творчого задуму: "Придумаймо нову казку", "Напишімо вірш", "Намалюймо фантастичну тварину" тощо. При цьому не має значення мистецький рівень малюнка чи те, наскільки добре римований вірш. Головне, щоб дитина відчувала довіру до педагога чи батьків, щиро ділилася своїми фантазіями, переживала разом зі значущим дорослим радість від процесу творчості.
- Фантазуйте.Створіть умови, за яких зможете стимулювати розвиток дитячої фантазії. Наприклад, дивлячись разом мультфільм, зупиніть перегляд і запитайте в дитини, як би вона вчинила, опинившись на місці персонажа. Такий прийом спонукатиме її мислити самостійно, а недостатній життєвий досвід — шукати і знаходити нові рішення. Запропоновані дитиною ідеї можна обговорити разом.