Ігри,які допоможуть зняти психологічне напруження

Триває війна Росії проти України. Багато українських жінок із дітьми переховуються в бомбосховищах, метро чи власних домівках. Ви втомлені, часто плачете або, навпаки, перебуваєте в емоційному ступорі? Хвилюєтеся за дітей і можете спостерігати їхню нетипову поведінку?

Як дібрати слова, якщо хтось знайомий чи близький загинув? Як допомогти психіці сина чи доньки почати відновлюватись після подій, що травмували? У книзі «Ми пережили: техніки відновлення для сімей, військових, цивільних і дітей» психологи підготували найдієвіші поради — ігри, техніки та вправи. Скористайтесь ними і будьте в безпеці.

Якщо ви переживаєте сильний стрес під час воєнних дій, після пережитого можуть спостерігатися повторні переживання: «картинки наяву», спотворене або точне повторне переживання того, що сталося, у нічних снах, постійні спогади про жахливі події, підвищена збудливість з яскравими спалахами гніву чи, навпаки, емоційний ступор.

У стресовій ситуації для дитини дуже важлива реакція батьків. Що впевненіше поводяться батьки, то захищеніше почуваються діти. Адже малеча виробляє власну модель поведінки, спостерігаючи за значущими дорослими. Будь ласка, пам’ятайте: важливо піклуватися не лише про дитину. Вам варто старанно дбати про себе. Саме ви — головне джерело допомоги та підтримки для дитини.

Тривале перебування в укриттях, розлука з родичами і друзями та переїзд із рідних місць можуть сприяти виникненню стресу в дітей.
Стрес, занепокоєння, напади тривоги – відчуття, притаманні дітям так само, як і дорослим, особливо, під час війни.
Зняти психологічне напруження й змусити дитину розслабитися допоможуть ігри, зокрема такі, що містять вірші, пісні, лічилки.
Гра здатна відволікти дитину, переключити її увагу, щоб зняти з неї таким чином психологічну напругу та стрес.Доступними та легкими у використанні є пальчикові ігри.
Пальчикові ігри – це ілюстрація віршованих рядків за допомогою рухів пальців рук. Техніка виконання пальчикових ігор проста, рухи – нескладні. Однак саме вони знімають напруження рук, сприяють розслабленню м’язів усього тіла.Як будь-які ігри, пальчикові ігри приносять малюкам, в першу чергу, задоволення. Але вже давно пальчикові ігри перестали носити лише розважальний характер, а набули науково визнаного статусу розвивальних. Під час виконання пальчикових вправ у дітей розвивається мимовільна увага, пам’ять, а також відчуття темпу та ритму мовлення, формуються навички самоконтролю.
Кiлькiсть переглядiв: 66